Kiisu ja kindad – The Kitty and the Gloves

Eelmisel- ja üleeelmisel aastal illustreerisin logopeedi koostatud teksti, mille keskmeks oli K-täht ning tänavu raamat “Kiisu ja kindad” ka ilmus. Vaata, kui palju K-tähega asju Sa piltidel leiad!

Last year I draw and painted pictures for a logopedical text where K-letter had the central importance and this year The Kitty and the Gloves is finally published. Below You can see the work process of illustrating.

Hoiad käes kõnearenduslikku pildiraamatut, mis on valminud logopeedi ja kunstniku koostöös. Siin raamatus leidub palju K-sid nii tekstis kui piltidel, vanasõnu ja riime, samuti uusi sõnu, mille tähendusi tuleb lapsele selgitada.

Raamat on üles ehitatud põhimõttel, et illustratsioonid (mida on kokku 11) ja laused nende all oleksid täielikus vastavuses põhitekstiga. Nii on lapsel kergem lugu mõista ja raamatut saavad nautida kõik väikesed lugejad. Kui laps veel ise üldse lugemise vastu huvi ei tunne, saab raamatut kas ette lugeda või siis ainult piltide järgi jutustada.

Ärgem unustagem, et sulghäälikuid sisaldavate sõnade kokkuveerimine ei ole algajale lugejale kerge ülesanne. Nende sõnade lugemisega saab laps paremini hakkama siis, kui täis- ja kaashäälikutega sõnade lugemine selge on. Pikemate ja keerulisemate sõnade lugemise hõlbustamiseks on kasutatud tekstis graafilisi orientiire, nt liitsõnas „+“ märk jne.

Lisaks lihtsale loole ja armsatele piltidele leidub raamatus nippe ja soovitusi lapse lugemisoskuse arendamise toetamiseks.

Raamatuga on oodatud tutvuma ja seda kasutama nii lapsevanemad, pedagoogid kui tugispetsialistid.

Loe lapsele ette!
Laste lapsel lugeda!
Arutle koos lapsega loetu üle!

Kirjeldus
Ribakood 9789949985586
Autor Liina Velner
Illustraator Kaia Otstak
Küljendaja Krislin Kasch
Ilmumisaasta 2022
Formaat kõvakaaneline
Lehekülgi 31
Mõõdud 185 x 261 x 9 mm
Toimetanud Annika Oras

Illustratsioonide töö tööprotsess: